داستان فیلم بیست و چهارم The 24th 2020

داستان گروهی از سربازان سیاه پوست ارتش آمریکا است که بخاطر اختلافات نژادی مورد تحقیر فرماندهان ارتش قرار میگیرند پس تصمیم میگیرند علیه پادگان شورش می کنند..

فیلموگرافی

فیلم سینمایی بیست و چهارم (The 24th) به کارگردانی کوین ویلمات محصول 2020 کشور آمریکا است و موضوعی تاریخی و درام دارد، کوین ویلمات ، تری بایرز نویسندگی این فیلم را بر عهده دارند. همچنین شرکت تولیدات EMJAG برای نخستین بار آن را منتشر کرد هنرمندان فیلم عبارتند از : آجا نائومی کینگ ،بشیر صلاح الدین، کوئیل کاروین ،جیم کلاک ، لورنزو سالی ،مو مک ری ،میکلتی ویلیامسون ،کلیسای توماس هادن، توسین، موروهونفولا Trai Byers. هم اکنون این فیلم زبان اصلی را همراه با زیرنویس چسبیده فارسی با لینک مستقیم و کیفیت عالی Bluray در سایت ایران تی وی تماشا کنید..

از دیگر آثاری که توسط این کارگردان ساخته شده میتوان به ؛ اشاره کرد.
سایر فیلم های بازیگران این فیلم : می باشد.

فیلم سینمایی بیست و چهارم

نقد بیست و چهارم The 24th 2020

نقد کاربران

  • امتیاز: 10 از 10 |  عنوان: حقیقت صدمه می زند – باید ببینید

“رتبه بندی پایین بر اساس کیفیت ، داستان یا ارزش فیلم آنگونه که من درک می کنم نیست. این فیلم براساس وقایع واقعی ساخته شده است که در قلب آنچه که آمریکا بوده است و در بسیاری از نقاط هنوز هم وجود دارد. دیدن این طرف آمریکا به کسانی که از تصدیق زیبایی آمریکا – زگیل های شیطانی زشت و همه چیز امتناع می ورزند آسیب می رساند. به خوبی ارائه شده است ، به خوبی عمل شده ، به خوبی گفته شده است. ارزشش را دارد ، اگر نه برای کیفیت فیلم ، بلکه برای حقیقت فیلم. و ارزش دیدن با همه خانواده را دارد. توجه داشته باشید که این یک فیلم خانوادگی نیست ، بلکه فیلمی است که ما را منعکس می کند. حقیقت صدمه می زند ، اما حقیقت شما را آزاد می کند.”

  • امتیاز: 8 از 10 |  عنوان: همه ما اشتباه داشتیم

“ «The 24th» براساس شورش هوستون در اوت 1917 ساخته شده است. هنگ بیست و چهارم پیاده نظام ایالات متحده ، یک هنگ سیاه ، بلافاصله پس از ورود آمریکا به جنگ جهانی اول در سال 1917 در هوستون تگزاس مستقر شد. این دوره ای بود که به طور رسمی تحریم شد تبعیض نژادی در سراسر جنوب از طریق به اصطلاح “قوانین جیم کرو” اعمال شد ، و حضور نیروهای سیاه پوست در نزدیکی یک شهر کاملاً جدا شده جنوب توسط بسیاری از شهروندان سفیدپوست کینه توزی شد ، که منجر به افزایش تنش های نژادی شد. سربازان سیاه پوست مورد تبعیض ، آزار و اذیت و تحریک سفیدپوستان ، به ویژه توسط نیروهای پلیس کاملاً سفید قرار گرفتند. وقتی شایعات مبنی بر اینکه یک گروه سفیدپوست قصد حمله به اردوگاهی را که محل استقرار سربازان بود ، ایجاد شد ، شورش آغاز شد. این شایعه نادرست بود ، اما در تابستان 1917 این یک شایسته قابل قبول بود ، زیرا خشونت نژادی اخیراً در سایر شهرهای آمریکا آغاز شده بود. سربازان ضد شورش به سمت مناطق سفید شهر حرکت کردند. در خشونت بعدی ، حدود 20 نفر کشته شدند.

شخصیت اصلی این درام ویلیام بوستون ، یک سرباز سیاه پوست است که در میان دیگران برجسته است زیرا او به وضوح یک انسان تحصیل کرده است. در واقع ، وی دارای مدرک دانشگاه سوربن است. اگرچه او از بی عدالتی نژادی کاملاً آگاه است و از آن ابراز ناراحتی می کند ، اما او به ارتش پیوسته است تا برای کشورش بجنگد زیرا معتقد است سفیدپوستان اگر بتوانند متقاعد شوند که هموطنان سیاهپوست آنها آرمان های میهنی. (وی که در فرانسه تحصیل کرده است ، همچنین یک فرانکوفیل است که از اهداف متفقین حمایت می کند). بوستون توجه سرهنگ نورتون ، یک افسر سفیدپوست نسبتاً لیبرال را به خود جلب می کند ، که تحت تأثیر این مرد جوان قرار گرفته و از او می خواهد وارد آموزشگاه افسران سیاه پوست شود.

پوست بوستون نسبت به سایر سربازان هم سبک تر است ، که بعضی از آنها او را به عنوان “مولاتو” قلمداد می کنند ، زیرا افراد نژاد مخلوط شناخته می شدند. اگرچه او اصرار دارد که پدر و مادر او هر دو آفریقایی-آمریکایی بوده اند ، اما این امر همراه با تحصیلات ، چیزی است که وی را از هم متمایز می کند. جامعه سفیدپوستی اصرار دارد که او سیاه پوست است ، اما افراد سیاه پوست دیگر او را تا حدی سفیدپوست می دانند. او در ابتدا ایده نورتون مبنی بر اینکه باید به عنوان یک افسر آموزش ببیند را رد می کند ، اما بعداً در این ایده تجدید نظر می کند. به او فرصت داده می شود كه در جامعه ای كه از ارائه چنین مواضعی به سیاه پوستان آمریكایی ابا دارد ، دارای موقعیت اقتدار و مسئولیت باشد. با این حال ، هنگامی که شورش آغاز می شود ، او باید تصمیم بگیرد که وفاداری اش کجاست ، و حتی تصمیم جدی تری برای تصمیم گیری در هنگام محاکمه نظامیان ضد شورش دارد. تری بایرز ، بازیگری که قبلاً با او روبرو نشده بودم ، همانند بوستون ، توماس هادن ، کلیسا ، در نقش نورتون ، فردی که لیبرالیسم خود را در معرض نابودی شورش می بیند ، عالی است.

یکی از ویژگی های فیلم استفاده از کارگردان کوین ویلموت از رنگ است ، یا شاید باید بگویم عدم استفاده او از هر رنگ روشن. زنگ های غالب قهوه ای ، خاکی و زردهای مات هستند – رنگ لباس های سرباز ، چادرهای آنها ، ساختمانها و علف های خشک شده در اواخر یک تابستان گرم و گرم. شاید قصد این بوده است که به فیلم متناسب با شرایطی که سربازان در آن قرار می گیرند ، نگاهی تیره و تار به نمایش بگذارد.

وقتی فیلم ضد نژادپرستی Crash یا “سقوط” در سال 2005 اسکار “بهترین فیلم” را از آن خود کرد ، یک واکنش متداول (به ویژه در میان طرفداران “کوه Brokeback” رقیب) این بود که نژادپرستی مشکل دیروز بود تا امروز و فیلم های نژادپرستی بنابراین منسوخ شده با این حال ، در پانزده سال گذشته اتفاقات زیادی افتاده است تا به ما بفهماند نژادپرستی از بین نرفته است ، علی رغم انتخاب اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا در سال 2008. حتی اگر تعصب علیه سایر نژادها مانند 1917 شرورانه نباشد ، با این وجود هم در آمریکا و هم در بسیاری از جوامع دیگر همچنان یک مشکل اساسی است. قابل توجه است که این فیلم در سالی ظاهر شد که پس از مرگ جورج فلوید در سراسر جهان اعتراضات گسترده ای درباره زندگی سیاه پوستان داشته است. این یک یادآوری ناراحت کننده از یک دوره از تاریخ است که بسیاری از آمریکایی ها ترجیح می دهند آن را فراموش کنند ، دوره ای که زندگی سیاه پوستان از نظر بسیاری از سفیدپوستان اهمیت چندانی نداشت. همانطور که ماری ، نامزد بوستون ، هنگامی که با او در مورد “حق زندگی ، آزادی و جستجوی خوشبختی” صحبت می کند ، می گوید: “ما به هیچ یک از آنها حق نرسیدیم ، فقط اشتباه است”.”

زبان :
دانلود از سایت با ip ایران امکان پذیر است، لطفا vpn خود را خاموش کنید.


خاموشش کردم لینک های دانلود را نمایش بده !!

فیلم های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *