آیا واتساپ من هک شده است؟ نحوه تشخیص هک واتساپ و رفع هک


adminam 5 خرداد 1401 9 دقیقه مطالعه
آیا واتساپ من هک شده است؟ نحوه تشخیص هک واتساپ و رفع هک

در بخش فناوری مجله ایران تی وی با ما باشید تا به بررسی این موضوع پراهمیت بپردازیم که چگونه میتوان فهمید واتساپ Whatsapp من هک شده است؟ در حقیقت نحوه و راه های تشخیص هک واتساپ و رفع آن.

واتساپ whatsapp را میتوان یکی از محبوب ترین پیام رسان های خارجی در ایران دانست، بعد از فیلترشدن تلگرام میزان فعالیت و هجوم کاربران ایرانی به واتس آپ چندین برابر شد و مشقت های دسترسی به پیام رسانه Telegram مزیدی بر علت بود تا واتساپ با اضافه کردن امکانات به مسنجر خود از این اقبال به نحوه عالی بهره ببرد، همین استفاده خصوصی، خانوادگی و شخصی باعث شده تا دغدغه از مشکلات هک واتساپ و نحوه رفع آن بسیار حائر اهمیت باشد.

نحوه تشخیص اینکه آیا واتساپ هک شده، چگونه می باشد؟

1- دستگاه های متصل به واتساپ خود را چک کنید

برای اینکار به گزینه دستگاه های متصل در برنامه واتساپ خود بروید و آنجا اگر دستگاه مشکوک یا مرورگری را می بیند که شما نیستید روی آن دستگاه بزنید و خروج از سیستم را بزنید تا آن دستگاه خارج گردد.

اگر در نوارهای اعلان شما یک پیغام دیدید با این عنوان : واتساپ وب

نسخه وب واتساپ در حال استفاده

این یعنی کسی با نسخه وب یا دستکاپ روی واتساپ شماست، اگر شما نیستید برای خارج کردن او از راه کار بالا یعنی دستگاه های متصل او را خروج از سیستم بزنید.

2- موبایل شما ممکن است رفتارهای عجیب و غریبی از خود بروز دهد

هر رفتاری را قطعاً نمیتوان هک شدن Whatsapp تلقی کرد، هنگ بودن گوشی و ضربه های مکرر ممکن است باعث شود گوشی شما چندین بار صفحه آن حتی روشن خاموش شود اما اگر موبایل شما بروز و هنگی ندارد اگر این نشانه ها را دارید جدی بگیرید:

الف) رد و بدل شدن یا سین شدن پیامی که شما آن را سین نکرده اید.

ب) روشن شدن نمایشگر گوشی شما یا بطور ناگهانی خاموش شدن صفحه گوشی شما میتواند میتواند زنگ هشداری باشد.

3- خالی شدن مشکوک باتری گوشی شما

این مورد باز هم میتواند به برخی برنامه های پرمصرف شما در حال اجرا هستند باشد اما برنامه های مخرب و جاسوسی برای فعالیت نیاز به انرژی دارند که این انرژی را از باتری موبایل شما مصرف می کنند، حتی زمانی که شما از گوشی خود هیچ استفاده ای ندارید ممکن است مصرف باتری زیادی را حس کنید.

فعالیت این بدافزارها به گونه ای است که اینترنت داده یا وای فای و همچنین موقعیت مکانی شما استفاده می کنند و اطلاعات مورد نظر را به سیستم هکر می فرستند. همین دلیلی است برای مصرف باتری شما! برای اطمینان از سالم بودن باتری ، از اپلیکیشن های تست سلامت باتری موبایل استفاده کنید تا مطمن شوید باتری شما درست کار میکند، همچنین برنامه کالیبره باتری اندروید میتواند مشکلات باتری موبایل شما را رفع کند.

📥 دانلود برنامه کالیبره باتری موبایل در گوگل پلی

4- صداهای مرموزی در بک گراند موبایل خود می شنوید

اگر نویز، پارازیت یا حتی صداهای اضافه و مشکوکی هنگام برقراری تماس می شنوید این احتمال وجود دارد یک نرم افزار جاسوسی در موبایل شما فعال باشد که قادر است به موبایل شما دسترسی پیدا کند، خصوصا در زمان استفاده از تماس صوتی واتساپ این مورد ملموس است. دلیل شنیدن این صداهای عجیب یک ضبط صداست که باعث تداخل ها و شنیدن این امواج توسط شما می شود.

صداهایی مانند کلیک، بوق، صداهای ممتد و هرنوع دیگری میتواند از این نوع باشد.

5- افزایش مصرف اینترنت داده موبایل شما

در بخش های قبل گفتیم که اپلیکیشن های جاسوسی از اینترنت وای فا یا دیتا برای ارسال اطلاعات شما به سیستم خود بهره می گیرند، با این تفاسیر باید مصرف اینترنت شما خیلی زیاد و مشکوک باشد. با بررسی مصرف برنامه ها میتوانید بفهمید آیا برنامه اندرویدی بیش از حد از اینترنت شما استفاده می کند یا نه!

برای این مشکل پیشنهاد می شود هر برنامه ای را روی گوشی خود نصب نکنید و از سایت های حاشیه ای اقدام به دانلود نکنید.

بهترین منابع دریافت اپلیکیشن ها مارکت های بزرگی مانند گوگل پلی و بازار و.. هستند.

اکانت واتساپ با چه روش هایی هک می شود؟

1- دسترسی به دیتابیس و فایل های واتساپ گوشی شما

فرد مورد نظر میتواند با وصل کردن گوشی شما از طریق کابل usb به رایانه خود در صورتی که قفل گوشی شما باز باشد، به حافظه موبایل شما رفته و فایل های واتساپ شما را کپی بگیرد و عکس ها و تمامی محتواهای شما را داشته باشد.

پیشنهاد می شود هر جایی موبایل خود را با کابل به آن کامپیوتر وصل نکنید.

2- هک Whatsapp از طریق آدرس مک

مک آدرس گوشی

در این شیوه هکر به آدرس مک گوشی نیاز دارد که بعد از یافتن آدرس مک گوشی، واتساپ جدید را در گوشی خود نصب می کند و در بخش شماره موبایل، شماره ای که مک آن را بدست آورده وارد می کند. در نهایت کد تایید را وارد و به اطلاعات واتساپ شما دسترسی پیدا می کند.

3- هک واتساپ از طریق نسخه وب یا نسخه کامیپوتر

در این روش هکر در نسخه وب واتساپ یعنی web.whatsapp.com می رود و آنجا یک کد QR برای اسکن وجود دارد، از طریق موبایل شما و نسخه اپلیکیشن واتساپ شما این کد را اسکن و خیلی راحت وارد می شود.

اگر خودتان از نسخه وب استفاده می کنید که هیچ! ولی اگر فقط از طریق اپلیکیشن گوشی واتساپ دارید به بخش دستگاه های متصل واتساپ بروید و آنجا لیست دستگاه ها را ببینید اگر به چیزی مشکوک شدید روی آن بزنید و خروج از سیستم را بزنید تا رفع شود.

روش های جلوگیری از هک واتساپ

1- قفل کردن واتساپ

از طریق برنامه هایی که جهت قفل کردن وجود دارد میتوانید از گوگل پلی یا بازار آنها را نصب کنید و بر روی واتساپ خود یک قفل قرار دهید تا امنیت واتساپ شما بیشتر شود.

2- احراز هویت دو مرحله ای واتساپ

همانطور که اسم آن پیداست دو مرحله برای ورود به واتساپ شما وجود دارد که اگر هکری حتی شماره شما را وارد کند و کد تایید بگیرد بازهم یک مرحله دیگر برای ورود نیاز دارد.

برای فعال کردن این امکان به تنظیمات واتساپ گوشی خود بروید و بخش حساب کاربری و سپس گزینه تایید شماره دو مرحله ای را بزنید تا آنجا یک گذرواژه نیز قرار بدهید.

3- چک کردن بخش دستگاه های متصل در واتساپ

هر از گاهی به بخش دستگاه های متصل بروید و هر دستگاهی که به واتساپ شما وصل است و شما نیستید روی آن بزنید و لاگ اوت یا خروج از سیستم را بزنید.

دستگاه های متصل به واتساپ در هک واتساپ

واتساپ هک شد، چکار کنیم؟

ابتدا به دستگاه های متصل بروید و تمامی دستگاه های متصل به واتساپ خود را Log out یا همان خروج بزنید (در بالا آموزش خروج زدن دستگاه های متصل بصورت تصویری قرار داده شده 👆 ). بعد از واتساپ خود خروج بزنید و برای بار دوم نسخه رسمی واتساپ را نصب کنید و سپس احراز هویت دو مرحله را در تنظیمات واتساپ خود فعال کنید. تمام.

 

برچسب‌ها :
  • خطای RSS: A feed could not be found at `https://www.irtvs.com/sitemap.xml`. This does not appear to be a valid RSS or Atom feed.
  • دیدگاه شما

    0 دیدگاه